Faq1. W jaki sposób można zamówić projekt?
2. W jaki sposób można dokonać płatności?
3. Kto pokrywa koszty przesyłki?
4. Kiedy otrzymam zamówiony projekt?
5. Co to jest gotowy projekt?
6. Co zawiera gotowy projekt?
7. Jakie są dopuszczalne zmiany w projekcie?
8. Jaki będzie koszt budowy?
9. Czy prezentowane ceny, są cenami brutto?
10. Czy można zwrócić zamówiony projekt?
11. Czy można zmienić kolorystkę budynku?
12. Co to jest stan surowy zamknięty?
13. Co to jest powierzchnia zabudowy?
14. Co to jest powierzchnia użytkowa?
15. Co to jest kubatura budynku?
16. Jak należy się zachować, jeżeli otrzymamy uszkodzony towar?
17. Dlaczego warto zakupić projekt za pośrednictwem Serwisu ProjektyDomowPlus.pl?
18. Kto jest właścicielem Serwisu ProjektyDomowPlus.pl?
19. Kto jest Sprzedającym?

W jaki sposób można zamówić projekt?

Każdy z prezentowanych w serwisie projektów można zamówić: telefonicznie (22) 245 42 21 pocztą elektroniczną e-mail: bezpośrednio przez formularz zamówieniowy na stronie Serwisu.

W jaki sposób można dokonać płatności?

Za zaliczeniem pocztowym - oznacza to, że należność regulujecie Państwo gotówką przy odbiorze przesyłki, przelew bankowy na konto firmowe Sprzedawcy podawane w trakcie realizacji zamówienia za pomocą poczty elektronicznej.

Kto pokrywa koszty przesyłki?

Koszty związane z dostawą projektu w całości pokrywa firma "ProjektyDomowPlus.pl". Kupujący reguluje jedynie kwotę stanowiącą równowartość zakupionego projektu.

Kiedy otrzymam zamówiony projekt?

Termin realizacji zamówienia wynosi od 3-10 dni.

Co to jest projekt gotowy?

Projekt gotowy jest to dokumentacja architektoniczno-budowlana, składająca się z czterech części. Dokumentacja ta może być wielokrotnie powielana i rozpowszechniana. Każdy projekt gotowy musi być zaadaptowany do istniejących warunków przez wykwalifikowanego architekta.

Co zawiera gotowy projekt?

W skład projektu gotowego wchodzą następujące elementy:
część architektoniczna (opis architektoniczno-budowlany + rysunki),
część konstrukcyjna (opis konstrukcji + rysunki),
część sanitarna (opis i rysunki instalacji wodociągowej,
kanalizacyjnej, gazowej, centralnego ogrzewania, zestawienie materiałów podstawowych do wykonania ww. instalacji),
część elektryczna (opis i rysunki),
wykaz materiałów podstawowych niezbędnych do realizacji obiektu umożliwiający wykonanie kosztorysu; zestawienie sprzętu i pracochłonności robót.

Jakie są dopuszczalne zmiany w projekcie?

Zgodnie z ustawą o prawie autorskim z dnia 04.02.1994 r. dokonywanie zmian w projektach bez zgody autorów projektów jest naruszeniem praw autorskich, dlatego też wymagana jest na nie pisemna zgoda. Firmy architektoniczne zazwyczaj dopuszczają zmiany w ramach adaptacji projektów gotowych między innymi na:

dostosowanie fundamentów do występujących na danym terenie warunków geotechnicznych, zmianę programu funkcjonalnego budynku, związaną przesuwaniem lub z likwidacją ścianek działowych, zmianę rozmieszczenia, wielkości i liczby otworów drzwiowych i okiennych, zmianę kształtu i szerokości schodów, zmianę technologii stropów przy zachowaniu koncepcji układu konstrukcyjnego, zmianę kąta nachylenia połaci dachowych w granicach 5°, wykonanie podpiwniczenia budynku na podstawie odpowiedniego projektu lub jego likwidacji, zmianę technologii budowlanych, a także zewnętrznych i wewnętrznych materiałów wykończeniowych, pod warunkiem, że nie spowoduje to pogorszenia jakości parametrów termicznych budynku, zmiany adaptacyjne, dotyczące instalacji wodnej, kanalizacyjnej, gazowej, centralnego ogrzewania i elektrycznej, pod warunkiem zachowania obowiązujących przepisów prawa budowlanego i norm technicznych, zabudowanie wiaty garażowej lub rezygnację z niej, jeżeli jest zawarta w projekcie, rezygnację z balkonów przy ścianach szczytowych, jeżeli są zawarte w projekcie, realizację projektu w wersji lustrzanego odbicia.

Jaki będzie koszt budowy domu?

W opisach prezentowanych przez nas projektów podajemy orientacyjny koszt budowy domów budowanych na ich podstawie, oszacowany przez autorów projektów, według uśrednionych cen. W związku z różnicami w cenach materiałów budowlanych i usług, nie są to kwoty wiążące, a jedynie przybliżone. Warto także zauważyć, że podawany przez architektów koszt budowy domu odnosi się do stanu surowego zamkniętego Autorzy projektów oferują także, często za dodatkową opłatą, dokładne kosztorysy inwestorskie, które będą najbardziej wiarygodne.

Czy prezentowane ceny są cenami brutto?

Tak. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT, są cenami brutto.

Czy można zwrócić zamówiony projekt?

Zgodnie z ustawą z dnia 2 marca 2000 (Dz.U. z 2000 r. Nr 22 poz. 271 z późniejszymi zmianami), konsument może zrezygnować z zakupu dokonanego na zasadach sprzedaży wysyłkowej, bez podania przyczyny, jeśli w ciągu 10 dni od daty otrzymania towaru zgłosi fakt odstąpienia od umowy Sprzedawcy. Zgłoszenie chęci odstąpienia od umowy należy dokonać: faksem, e-mailem. Czy można zmienić kolorystkę budynku? Tak, możliwe jest zastosowanie innych materiałów elewacyjnych i zmiana kolorystyki budynku.

Co to jest stan surowy zamknięty?

Stan surowy zamknięty obejmuje wszystkie prace związane z wybudowaniem domu, bez jego wykończenia, czyli: wykopy i wylewanie fundamentów, murowanie ścian, wykonywanie stropów i kominów, tarasów, schodów zewnętrznych, więźby dachowej i pokrycia dachu, wstawienie okien i drzwi oraz nadzór kierownika budowy.

Co to jest powierzchnia zabudowy?

Powierzchnia zabudowy, liczona zgodnie z normą PN-70/B-02365, to powierzchnia terenu zajęta przez wykończony budynek wraz ze schodami wejściowymi. Wyznacza się ją przez rzut pionowy zewnętrznych krawędzi budynku na powierzchnię terenu. Nie wlicza się do niej obiektów budowlanych ani ich części niewystających ponad powierzchnię terenu, schodów zewnętrznych, daszków, markiz, występów dachowych, podjazdów czy wjazdów do garażu.

Co to jest powierzchnia użytkowa?

Do powierzchni użytkowej zalicza się powierzchnię netto pomieszczeń na wszystkich kondygnacjach, związanych bezpośrednio z przeznaczeniem budynku lub jego części. Zgodnie z normą PN-ISO 9836:1997 w jej skład wchodzi zarówno powierzchnia podstawowa, jak i pomocnicza. Do powierzchni podstawowej w domu zalicza się takie pomieszczenia, jak pokoje, kuchnie, łazienki. W pomieszczeniach ze skosami wlicza się powierzchnię tych części pomieszczeń, których wysokość przekracza 2,2 m. Wszędzie tam, gdzie wysokość mieści się w przedziale 1,4-2,2 m oblicza się połowę powierzchni użytkowej.

Co to jest kubatura budynku?

W rozumieniu przepisów prawa budowlanego kubatura oznacza jego objętość, będącą iloczynem powierzchni rzutu każdej kondygnacji, mierzonej po zewnętrznym obrysie ścian i wysokości danej kondygnacji. Wylicza się ją zgodnie z normą PN-ISO 9836:1997.

Jak się zachować, jeżeli otrzymamy uszkodzony towar?

Jeżeli otrzymany towar jest uszkodzony, należy wraz kurierem sporządzić protokół rozbieżności, będący później podstawą reklamacji. Następnie zgłosić fakt Serwisowi ProjektyDomowPlus.pl

Dlaczego warto zakupić projekt za pośrednictwem Serwisu ProjektyDomowPlus.pl?

Wysoka jakość opracowań

Profesjonalna i funkcjonalna baza projektów, zamieszczona w naszym portalu, ułatwi Państwu wybór spośród bogatej oferty projektów autorstwa uznanych pracowni architektonicznych. Współpracujemy z renomowanymi firmami projektowymi, mającymi na swym koncie tysiące zrealizowanych obiektów! Kupując projekt za pośrednictwem ProjektyDomowPlus.pl mogą mieć Państwo pewność, że jest on zgodny z aktualnymi rozporządzeniami prawa budowlanego. Świadczy o tym wysoka jakość dokumentacji projektowej i technicznej.

Gwarancja najniższej ceny

Ceny oferowanych w serwisie projektów są najniższe na rynku. Prezentowane ceny są dokładnie taka, jak w autorskim biurze. Nie pobieramy żadnych dodatkowych prowizji!

Darmowa wysyłka na terenie kraju

Klienci naszego serwisu nie ponoszą żadnych kosztów związanych z dostawą projektu. Wszystkie wysyłki realizowane są pocztą kurierską co maksymalnie skraca czas doręczenia projektu.

Wszystkie projekty na jednej stronie

ProjektyDomowPlus.pl oferuje Państwu wszystkie dostępne style architektoniczne oraz rozwiązania najbardziej znanych biur projektowych. Prezentujemy zarówno projekty domów murowanych, jak i z bali. Setki propozycji oraz fachowe doradztwo są gwarantem prawidłowego wyboru. Na naszych stronach prezentowanych jest już ponad 10 000 projektów! Baza stale się powiększa - na bieżąco wprowadzamy nowe projekty kolejnych biur, z którymi rozpoczynamy współpracę.
Łatwe wyszukiwanie

Przy tak szerokim wachlarzu projektów domów jednorodzinnych, garaży, budynków gospodarczych czy też domków letniskowych, mają Państwo do dyspozycji funkcjonalny system wyszukiwania ze względu na typ domu, wielkość, chęć posiadania kominka, garażu, piwnicy czy też ze względu na szerokość działki, którą Państwo posiadają.

Gratisy

Dla każdego zamówienie o wartości 2000 PLN gratis otrzymasz wkrętarkę firmy Bosch.

Kupując u Nas masz pewność że kupujesz u profesjonalistów!

Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem czołowych pracowni projektowych w Polsce.

Kto jest właścicielem Serwisu ProjektyDomowPlus.pl?

Właścicielem Serwisu ProjektyDomowPlus.pl jest firma: BookMaster.pl al. Solidarności 117 lok.406 00-140 Warszawa NIP: 536-108-40-73 REGON: 141785411

Kto jest Sprzedającym?

Sprzedającym projekt jest serwis ProjektyDomowPlus.pl współpracujący bezpośrednio z pracownią architektoniczną i posiadający aktualną umowę współpracy oraz prawo do sprzedaży gotowych projektów prezentowanych w Serwisie.

Przejdź do strony głównej